Kuldar Kirikal: konkurentsiga paneme ka teised Pärnu arendajad rohkem pingutama

Originaalartikkel: Pärnu Postimees  | Pärnumaa Aasta Ettevõtlus 2022 – 25.november 2022 (paberkandjal).

Mitme arendusega Pärnu kinnisvaraturule vaid ühe aasta jooksul 96 uut korterit ehitanud Miston Capital soovib uusarenduste taset tõsta. Arvestades, et müümata on veel vaid viimased neli korterit, võib öelda, et just sellist muutust inimesed oodanud ongi.

„Meie missioon on viia Pärnu kinnisvaraturg uuele tasemele ja usun, et oleme suutnud seda lühikese ajaga juba teha. Tahame pakkuda head kvaliteeti, et ka teised arendajad peavad hakkama rohkem pingutama. Sellest võidab nii Pärnu kinnisvaraturg kui ka uute kodude omanikud,“ selgitab ettevõtte arendusjuht Kuldar Kirikal. Tema kinnitusel soovib Miston Capital, et korterid, mille inimesed soetavad, teeksid neid õnnelikuks ka aastakümnete pärast. Möödunud aasta lõpus ja selle aasta alguses toimunud n-ö kinnisvara osturalli on hoogu maha võtnud ja arendusjuht nimetab seda ainult positiivseks. „Näen, et praegu mõeldakse kinnisvara ost paremini läbi. Siin on abi ka pankadest, mis võrreldes eelmise majanduskriisiga annavad laenu konservatiivsematel tingimustel.“

Linnaruumi kujundaja

Kinnisvaraarendus ei ole lihtsalt üks või mitu uut kortermaja, vaid iga loodud hoone peab sobituma linnaruumi. See on jääv väärtus, mis kestab põlvkondi ja millest käime mööda iga päev ka mitmekümne aasta pärast. „Näeme endal vastutust linnaruumi kujundajatena ning seetõttu valime ja loome majade ümber hoolikalt keskkonda,“ märgib arendusjuht Miston Capitali otsuste tagamaid selgitades. „Meie jaoks on oluline, et kortermajade läheduses oleks mänguväljakuid ja rohelust, et Pärnu inimestel oleks seal mugav oma igapäevaseid asju ajada ja lapsi kasvatada.“ Kui arenduse lähedal mänguväljakut veel ei ole, on Miston Capital valmis selle rajama.

Alles hiljuti hakkas ettevõte rajama Rannaniidu kodude vahetusse lähedusse mängulinnakut, kus saavad lustida kõik ümbruskonna lapsed. „Pärnu on üks parimaid linnakeskkondi Eestis – rohelised pargid, lühikesed vahemaad ja rahulik liiklus sealjuures on ülitähtsad. Seepärast valime oma arenduste asukohti väga täpselt,“ sõnab Kirikal. Tema kinnitusel on Mai linnaosa pärnakate seas kõrgelt hinnatud ning isegi kui korter vanemas majas müüakse, eelistatakse ikka samasse piirkonda elama jääda. „Meie roll on inimestele seda võimalust pakkuda, lisades kaasaegse elukeskkonna.“

Aina teadlikumad ostjad

Juba praegu on Kirikali sõnutsi näha, et ostjad vaatavad üha enam tulevikku. „Näiteks on märgatavalt tõusnud nõudlus elektriautode laadimisvalmiduse järele – need rajatakse kõikide majade juurde. Viimaste kuumade suvede valguses oskavad inimesed küsida ka kliimaseadmete paigaldamise valmidust ja selle oleme kõikidesse majadesse rajanud,“ lisas Kirikal.

Ettearvamatute energiahindade valguses tasub teada, et näiteks 2005. aastal ehitatud majaga võrreldes on tänapäevased hooned rajatud veelgi rangemate ja kaasaegsemate ehitusstandardite kohaselt. Ehitusmaterjale on samuti pidevalt arendatud, et need oleksid üha efektiivsemad nii sooja- kui ka helipidavuses, aga ka keskkonnasõbralikkuse vaatenurgast. Uut korterit soetades võib olla kindel, et lisakulutustega nii pea arvestada ei tule ning renoveerimiskulusid lähiajal ei teki.

Vähem oluline ei ole seegi, et hoone arhitektuur kõnetaks inimesi nii väljast kui ka seest. Just seetõttu on Miston Capital oma arendustesse kaasanud tunnustatud arhitektuuribürood, nagu Luhse & Tuhal ning Korrus. Nende kaasabil said korterid parimad planeeringud, sest asukoha ja maja välisilme kõrval on see kolmas tähtis komponent.
Ettevõte tunnistab, et korteritesse valitud materjalid on hoolega kaalutud ja pisut kallimad, kui turul harjunud ollakse, aga see aitab viia uusarenduste tulevikuväärtuse senisest kõrgemale tasemele. „Kui tulevikus peaks tekkima soov oma kinnisvara müüa, annab see meie klientidele konkurentsieelise,“ lisab arendusjuht.

Uues majas tekib tugevam kogukonnatunne

Lisaks Mai piirkonnale arendab Miston Capital kortermaju kesklinna vahetus läheduses asuvas Rääma linnaosas, kus trumpideks on jõe ja kergliiklustee lähedus, päikesepoolsed suured aknad, kuid kinnisvara hind jääb võrreldes näiteks ranna piirkonnaga mõistlikumale tasemele. Bremeni kodude nime kandvates majades on mugav kaugküte ja võimalus nii maja- kui ka ruumipõhiselt sisetemperatuuri reguleerida. See lubab inimestel enda jaoks sobiva sisetemperatuuri valida või pikemaks ajaks kodust lahkudes energia- ja raharaiskamist vältida. Enamus Miston Capitali kortermaju vastab A-energiaklassi hoone nõutele, Mai piirkonda on ehitatud ka B-energiaklassi kortermaja.

Uued kortermajad on omamoodi keskkond, sest kogukonnatunnet ja sõprussidemeid luuakse agaramalt. Ilmselt tingib selle asjaolu, et uude majja kolivad inimesed umbes samal ajal ning traditsioonid ja kombed kujundatakse välja ühiselt. „Olen meie klientidega kohtudes täheldanud, et nad on targad, teavad väga täpselt, mida uuelt kodult tahavad ja oskavad seda ka küsida. Lisaks sellele teevad nad kaalutletud otsuseid ning oskavad oma finantskäitumist suurepäraselt analüüsida ja kujundada,“ toob Kirikal näiteks mõne uusarenduste klientide ühise joone. „Kui kliendi ja arendaja koostöö on hea, saab inimene kujundada endale kodu, mis teeb ta õnnelikuks ka aastakümnete pärast.“

Sel sügisel valmivate kortermajade järel loorberitele puhkama ei jääda ja uued arendused on juba töös. „Meil on projekteerimises mitu eriilmelist ja põnevat projekti Mai piirkonnas ning Pärnu kesklinna ja jõe vahetus läheduses. Kesklinna piirkonda tuleb ärimaja, kuhu planeerime büroopindasid ja mõnda külaliskorterit,“ sõnab arendusjuht ja lisab, et tänu sellele saab Pärnu linnakeskkond veelgi kaunima ilme.

 

Tegutseme ilusama linnaruumi nimel ning loome aluse tugevama kogukonnatunde tekkimisele.

 

Kuldar Kirikal |Arendusjuht
+372 516 9194 | kuldar@miston.ee