Miks eelistada kodu uusarenduses?

Alustades uue kodu ostmist seisame tihti silmitsi küsimusega- kas eelistada uusarendust või taskukohasemat järelturu korterit. Uusarenduste puhul on levinud arvamus, et korterid on kallimas hinnaklassis ja ülapidamiskulud suured. Tihti on värskelt valmivasse hoonesse kodu soetamine siiski odavam kui kasutatud korteri kujundamine enda vajadustele sobivaks. Seda kinnitab suurenenud huvi uusarendusprojektide vastu. Alljärgnevalt toome välja mõningad argumendid, miks vaadata uut kodu uusarendusse.

Bremeni kodud 2023. aastal.

Miston Capital OÜ arendustes oleme kasutusele võtnud Bisly targa kodu lahendused.

Modernsus ja mugavus

Uusarendused pakuvad tavaliselt kaasaegseid ja funktsionaalseid lahendusi. Eluhoonete sisekujundus ja tehnilised lahendused on kohandatud tänapäevastele vajadustele. Näiteks on kasutusele võetud targa kodu lahendused, mis muudavad kodud energiasäästlikumaks ning võimaldavad kaugjuhitavalt reguleerida eluruumide energiatarbimist. Seda kõike on võimalik teha kodust eemal ning kasutades selleks vaid mobiiltelefoni. Seal hulgas võid läbi telefoni avada uksi või näha otsepilti välisukse ees toimuvast. Antud lahendused võimaldavad hoida kokku elektri – ja küttekuludelt, mida vanemas hoones elanikud enam ise muuta ei saa.

Kohandatavus ja personaalsus

Soetades kodu alles ehitusjärgus olevasse hoonesse on võimalik kaasa rääkida korteri siseviimistluses ja planeeringus. Võimalik on valida värvilahendusi, põrandakattematerjale ja seinaplaate, mis aitavad luua sinule omase stiiliga kodu. Enamasti järelturu korterites puudub võimalus ruume ümber planeerida või olulisi ümberehitusi teha ilma, et see ei nõuaks märkimisväärset investeeringut. Rääkimata köögimööbel, mille kulu saab uusarenduses arvestada soetamismaksumuse sisse ja jätab võimaluse valida enda vajadustele sobivam köök. Järelturu korteris tähendab see tihtipeale väljavahetamist ja lisaväljaminekut.

Suure boonusena on võimalik soetada endale isiklik parkimiskoht, millele paljud arendajad pakuvad lisaks elektriautode laadimisvalmidust. Valdavalt puudub vanemates kortermajades isiklik parkimiskoht või võimalus see osta, rääkimata elektriauto laadimisvõimalusest.

Vagabondi Loftide siseviimistlus lahendus “London”.

Rannaniidu kodud – Papiniidu 56 valmib 2024 aprill.

 

Väiksemad kulud ja ehitusjärgne garantii

Vanemasse hoonesse kodu ostmine toob tihti kaasa ootamatuid remondi- ja hoolduskulusid. Sageli on vajadus teha ulatuslikumaid remonditöid korteris sees ning maja võib vajada välist renoveerimist, mis tõstab suurel määral kommunaalkulusid. Uusarenduse puhul on kõik süsteemid ja rajatised uued ning valdavalt on hoonel A- või B-energiaklass, tänu millele pakuvad pangad üha enam paremaid laenutingimusi. Kindlustunnet annab arendajapoolne garantiiperiood, mis tagab võimalike ehitusalaste probleemide likvideerimise.

Turvalisus ja kaasaegsus

Värskelt valminud hooned on tavaliselt varustatud kaasaegsete turvalahendustega- turvakaamerate, valvesüsteemide ja ligipääsu haldamis võimalustega. Vähem tähtis pole, et tänapäevased hooned on ehitatud hetkel kehtivate ehitusnormide alusel. Selliste normidega tagatakse hoone tuleohutus, heliisolatsiooni kvaliteet ning optimaalne sisekliima, mis kokku loovad kindla aluse elanike turvatunde ja heaolu tõstmiseks.

 

Laste mänguväljak Papiniidus

Rannaniidu kodude vahetus lähedusse rajasime mänguväljaku.

Rääkides asukohast võime öelda, et uusarenduste ümbrusesse on tavapäraselt loodud rohealasid, kaasaegseid mänguväljakuid ja mitmekülgseid sportimisvõimalusi. Värskelt valminud mänguväljakud on rajatud vastavalt tänapäevastele standarditele, pakkudes seeläbi lastevanematele rohkem turvatunnet.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et vanadel korteritel on oma võlu aga uusarendused pakuvad sageli rohkem mugavust, turvalisust, personaalsust ja kaasaegsust. Enne lõpliku otsuse langetamist mõelge põhjalikult läbi oma vajadused ja valige oma ootustele sobivaim kodu.